na úvodní stranu  přidat do oblíbených  email    
index
NEWÚVODNAŠI PSIODCHOVYGALERIEPOTOMCIVIDEOČLÁNKYVÝSTAVYSHOPODKAZY
KOZÍ MLÉKO
pro pejsky i štěňata

nabízím nepasterizované kozí mléko

vhodné pro odchov štěňat při početném vrhu, bez matky
nebo jen tak pro zdravý a dobrý start do života vašich štěňátek,
pro správný vývoj mladého psa a pro vitalitu ve stáří,
při rekonvalescenci po nemoci nebo úrazech,

kozí mléko je vhodné pro všechny životní etapy vašeho pejska!
v PET lahvích po 1,5l nebo 2l
cena 40Kč za 1 litr


KOZÍ SÝRY    KOZÍ SYROVÁTKA


Účinky kozího mléka znali již staří Římané, kdy kozí mléko bylo považováno za "elixír krásy a dlouhověkosti" a bylo velmi ceněné.


V posledních letech se o kozím mléku začíná opět mluvit a přisuzují se mu téměř zázračné účinky. Čím to je? Právě jeho jedinečným složením. Ze světových výzkumů vyplývá, že kozí mléko pozitivně působí na lidský organizmus a pomáhá léčit mnohé civilizační choroby dnešní doby. Je cenné pro svoji lehkou stravitelnost, zlepšuje celkový imunitní systém organizmu, je vhodné jako prevence nádorových chorob.Dlouhodobě známé léčebné účinky kozího mléka jsou podloženy i vědeckými studiemi. S pozitivními výsledky se setkáváme u těchto onemocnění:

•    onemocnění trávicího traktu a "přidružených orgánů" (játra, slinivka) – Zde se kladně projevuje zásaditější charakter a vyšší neutralizační kapacita kozího mléka.
•    stres a migrény – Mnoho žen, které trpí migrénou, se vyléčí nebo se jejich stav výrazně zlepší, když ze svého jídelníčku vyloučí kravské mléko a výrobky z něj a nahradí je výrobky z mléka kozího.
•    alergie – Při vzniku dětských alergií se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléce. Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je snášeno bez problémů nejen u dětí, ale i u dospělých.
•    revmatické bolesti – Vykazuje protizánětlivé účinky, protože posiluje imunitní systém.
•    kožní alergie (ekzémy) – Zde především pomáhají koupele v syrovátce doplněné o stravování s vyloučením kravského mléka a výrobků z něj.
•    prevence nádorových onemocnění – Existují názory, že kozí mléko zde hraje aktivní roli. Například bylo pozorováno, že organismus kozy je schopen si vytvářet účinné protilátky a nikdy neonemocní rakovinou. Zajímavé výsledky jsou též z pozorování pacientů, kteří pravidelně pili kozí mléko. Podobně bylo ve Francii úspěšně prokazováno snížení rizika opětovného propuknutí nemoci u již operovaných pacientů.

Nutriční význam kozího mléka
Kozí mléko je biologicky cenným nápojem, který obsahuje minerální soli, množství vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a fosforu, soli stopových prvků: mědi, zinku, manganu, titanu, chrómu a kobaltu, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovou. Množství bílkovin je vyšší než v kravském mléku, důležitý rozdíl však spočívá v jejich složení, to je pravděpodobně důvod, proč organizmus některých lidí snáší kozí mléko podstatně lépe než mléko kravské. Lepší stravitelnost je způsobená rozměry a složením tukových částic, které se podobají mléku mateřskému. Tuk kozího mléka je přirozeně homogenní a tím lépe stravitelný, čímž nedochází k tak rychlé arterioskleróze krevních stěn a vlásečnic. Kyselina kaprilová a kaprínová pomáhá činnosti žláz s vnitřní sekrecí při léčení intestinálních koronárních poruch dříve narozených dětí. Kazeín kozího mléka má víc aminokyselin glycinu, méně argininu a méně aminokyselin, které obsahují síru, zvlášť metioninu, než kravské mléko. Při výstavbě molekulární struktury bílkovin kozího mléka se zjistilo, že nejen laktalbumín, ale i ostatní frakce proteinů kozího mléka se liší od bílkovinových frakcí kravského mléka. To je pravděpodobně důvod, proč děti, které nesnášejí výrobky z kravského mléka, dobře snášejí výrobky z mléka kozího.

Pozitivní účinky kozího mléka
    * působí preventivně proti řídnutí kostí a přispívá k léčbě osteoropózy
    * koupele v syrovátce z kozího mléka pomáhají při kožních alergiích (např.ekzémech)
    * zlepšuje rekonvalescenci po úrazech
    * pití kozího mléka se doporučuje při chudokrevnosti (anémii)
    * zlepšuje celkovou tělesnou kondici a imunitní systém
    * tuk obsažený v kozím mléce pozitivně působí na kloubní onemocnění
    * působí preventivně proti rakovině
    * zlepšuje kvalitu vlasů a snižuje lámavost nehtů
    * reguluje vlhkost pleti

 
Kozí mléko pro těhotné ženy a děti
Kozí mléko se doporučuje zejména těhotným ženám, obsahuje důležité vitamíny a minerály,
které jsou potřebné pro správný růst a vývoj plodu. Pro svůj obsah důležitých látek je
také vhodné pro děti ve vývinu.
Zdroje informací:
www.kozimleko.cz/2/zdrave-kozi-mleko
www.priroda.cz/clanky.php?detail=519
http://bonella.f1.bestone.cz/vyziva/kozi-mleko.html


pozn. nabízené kozí produkty jsou určené ke krmným účelům

nahoru

poslední aktualizace 1.3.2014
webdesign: www.chcistranky.eu