na úvodní stranu  přidat do oblíbených  email    
index
NEWÚVODNAŠI PSIODCHOVYGALERIEPOTOMCIVIDEOČLÁNKYVÝSTAVYSHOPODKAZY
KOZÍ SÝRYČERSTVÝ KOZÍ SÝR
domácí výroby, bez konzervačních látek
určený k rychlé spotřebě cca do 5 dnů
24 druhů příchutí
hmotnost: 130-230g

nutno objednat předem
cena: 36,-Kč / 100g

tel. 605-711475, e-mail: kppodkt@centrum.cz
Kozí sýry patří mezi nejstarší a nejzdravější. Díky svým přednostem si výrobky z kozího mléka našly cestu na náš stůl velmi snadno a staly se novodobým hitem. Jsou lehce stravitelné, netučné, s nízkou hladinou cholesterolu a vynikají nezaměnitelnou chutí. Kozí produkty patří do kategorie zdravé výživy jak dospělých, tak dětí a řadí se mezi super-potraviny moderní doby. Kozí mléko má jiné složení tuků než mléko kravské a to ho posouvá blíže k mléku mateřskému.
Podle způsobu výroby a konzistence sýry rozdělujeme na tvrdé, polotvrdé, s bílou a modrou plísní, sýry čerstvé a sýry speciální. Čerstvé sýry se chutí a konzistencí dají srovnat s italskou mozzarellou. Kozí sýry mají velkou výhodu, že se dají konzumovat ve všech stupních zralosti. Od delikátně jemných čerstvých až po pikantně suché a drobivé. Čerstvé kozí sýry bývají vyrobené výhradně z kozího mléka. Polotvrdé a tvrdé obsahují často i podíl kravského nebo ovčího mléka.
Dost lidí ale odrazuje od konzumace kozích sýrů jejich zvláštní vůně, čím je sýr mladší, tím je jeho chuť sladší. Aroma se prohlubuje až postupným zráním, kozí odér zesílí a zvýrazní, protože se uvolní a rozvinou všechny aromatické složky.

Zdroje informací:
http://www.coopclub.cz/reknete-syyyr/1083
http://www.novinky.cz/zena/137676-kozi-syry-na-chut-i-pro-zdravi.html
http://www.gurmanka.cz/2011/03/kozi-syry-vladnou-jarni-kuchyni

pozn. nabízené kozí produkty jsou určené ke krmným účelům

nahoru

poslední aktualizace 1.3.2016
webdesign: www.chcistranky.eu