na úvodní stranu  přidat do oblíbených  email    
index
NEWÚVODNAŠI PSIODCHOVYGALERIEPOTOMCIVIDEOČLÁNKYVÝSTAVYSHOPODKAZY
KŮZLATA na prodej   nar. 24. 03. 2020      AN 97%      FOTOGALERIE     (otec: Řepík - AN 100%, linie Igor s POP, matka: Amálie - AN 94% linie Fraier)
otec: AN 100% s POP
linie Igor

matka: AN 94%
linie Fraier

kozička - IRIS
rohatá, AN 97%, linie Igor

prodáno

kozlík - IBIŠEK
rohatý, AN 97%, linie Igor
prodánorezervace je možná oproti záloze

nabízím pěkná kůzlata po kvalitní matce, z vlastního chovu

a po otci s POP linie IGOR, k odběru koncem června 2020
informace o předcích kůzlat doložím

kůzlátka od nás jsou vymazlená, zvyklá na člověka, kontaktní
Hoštka u Roudnice nad Labem
tel. 605-711475, e-mail: kppodkt@centrum.cz

DÁLE NABÍZÍME od června 2020
Anglonubijská koza (AN)

Toto zajímavé a vysoce efektivní plemeno bylo vyšlechtěno na Britských ostrovech křížením indických a súdánských koz s anglickými mléčnými plemeny. Plemeno je velkého tělesného rámce s pevnou konstitucí, na vysokých nohách, s typickou klabonosou hlavou a širokýma svislýma ušima. U rohatých koz jsou rohy nasazeny široce od sebe, směřují dozadu a neměly by vybočovat ven. Krk je bez přívěsků. Hřbet je rovný a dlouhý, kříž může být mírně vyšší než kohoutek, ovšem bez zakřivení páteře. Srst je krátká a jemná bez dlouhých chlupů. Barva bílá, smetanová, světle hnědá, kaštanová, černá, případně i strakatá. Vemeno je kulaté se širokou základnou, jemné. Poloviny nejsou výrazně odděleny. Živá hmotnost kozlů v dospělosti je 90 – 110 kg, koz 60 – 80 kg.
Plemeno se vyznačuje vysokou plodností, výbornou mléčnou užitkovostí a kvalitou mléka. Plodnost se pohybuje v rozmezí 200 – 220 %, odchov by měl dosahovat 180 %. Kozy vyprodukují v průměru 1200 – 1500 kg mléka při vysoké tučnosti 4,7 % (v rozmezí 3,7 – 5,7 %) a obsahu bílkoviny 3,9 % (v rozpětí 3,4 – 4,4 %). Svým složením představuje mléko výbornou základní surovinu na výrobu sýrů a mléčných výrobků. Ve většině případů se využívá ke křížení s jinými plemeny koz pro zvýšení mléčné a masné užitkovosti.


Zdroj:
schok.cz


nahoru

poslední aktualizace 4.5.2020
webdesign: www.chcistranky.eu